Styczeń 4, 2018

Trzy sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit to kłopotliwy defekt estetyczny, który w ponad 95% przypadków dotyczy płci pięknej. Wynika to z faktu, iż za zmiany w tkance tłuszczowej odpowiadają żeńskie hormony – estrogeny.

Poznaj swojego wroga! Jakie są przyczyny cellulitu?
Aby móc stoczyć wyrównaną walkę ze swoim wrogiem jakim niewątpliwie jest cellulit, musisz poznać jego przyczyny. Czym zatem może być spowodowane występowanie tego niezwykle nieestetycznego defektu?

Przede wszystkim cellulit kształtowany jest przez zmiany hormonalne w organizmie. Dlatego też, to zjawisko charakterystyczne dla specyficznych okresów w życiu kobiety: dojrzewania, ciąży oraz menopauzy. Co więcej, bardzo często pojawia się na skutek stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Cellulit to także defekt wywoływany przez niezdrowy tryb życia. Złe nawyki żywieniowe w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej mogą mieć negatywny wpływ na budowę tkanek tłuszczowych i doprowadzać do ich deformacji.

Co więcej, cellulit może być efektem palenia papierosów, noszenia obcisłych ubrań czy chodzenia na wysokich obcasach.

Cellulit – TRZY sposoby na pozbycie się tego defektu w domu!
Chcesz pozbyć się cellulitu i jednocześnie nie wydawać kroci na zabiegi medycyny estetycznej? Nic trudnego! Zastosuj jeden z poniższych trzech zabiegów i ciesz się gładką, pozbawioną nierówności i cellulitu skórą.

  • Naprzemienny prysznic – metoda ta polega na polewaniu miejsca zmienionego chorobowo naprzemiennie zimną i bardzo ciepłą (nie gorącą!) wodą. Zabieg należy stosować podczas każdorazowej kąpieli.
  • Peeling cukrowy – doskonale sprawdzi się w celu złuszczenia naskórka, ale i eliminacji cellulitu. Wystarczą trzy łyżki cukru i odrobina oliwy z oliwy by przygotować skuteczny kosmetyk.
  • Maseczka z fusów kawy – świeżo mieloną kawę należy zaparzyć i pozostawić do wystudzenia. Fusy wymieszać z odrobiną oliwy oraz mleka. Rozsmarować na miejscu zmienionym chorobowo i pozostawić na 15 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *