Luty 13, 2018

Wyeliminuj cellulit domowymi sposobami!

Polki uchodzą za najpiękniejsze na świecie. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dziwna, niezrozumiała tendencja. Wszakże, coraz więcej Pań boryka się z rozmaitymi defektami, takimi jak chociażby cellulit.

Według najnowszych szacunków, problemy ze skórką pomarańczową mogą dotyczyć nawet 30% Polek. To całkiem sporo, nieprawdaż? Co jest przyczyną tych zmian? Dlaczego cellulit postępuje? Jak go wyeliminować? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części tej publikacji.

Cellulit – przyczyny występowania
Co przyczynia się do występowania cellulitu? Przede wszystkim hormony. Zmiany w gospodarce hormonalnej doprowadzają do licznych defektów, w tym także cellulitu. Z tego też względu, cellulit jest charakterystyczną przypadłością dla Pań w ciąży, w okresie menopauzy czy dojrzewania.

Inną przyczyną cellulitu jest prowadzenie niezdrowego trybu życia, a w szczególności:

  • Nieodpowiednia dieta
  • Siedzący tryb życia
  • Palenie papierosów

Co więcej, cellulit może być wywoływany przez niewłaściwy ubiór. Zbyt obcisłe (uciskające) spodnie bardzo często skutkują powstawaniem tego typu zmian.

Czy cellulit jest zagrożeniem?
Cellulit nie jest zagrożeniem dla zdrowia. To tylko i wyłącznie defekt natury estetycznej. Jego eliminacja nie jest zatem konieczna z punktu widzenia zdrowia.

Jak wyeliminować cellulit domowymi sposobami?
Usuwanie cellulitu to proces, który najlepiej uskuteczniać w gabinetach medycyny estetycznej. Nie mniej jednak, nie każdego stać na drogie zabiegi takie jak mezoterapia czy mikrodermabrazja.

Alternatywę stanowią tanie, domowe rozwiązania – przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się peelingi, a konkretniej:

  • Peeling z fusów kawy
  • Peeling solny
  • Peeling cukrowy
  • Peeling piaskowy

Wiele sympatyków mają również maseczki z owoców awokado i owoców goji. Niekiedy zastosowanie znajdują również naprzemienne prysznice (polewanie na przemian ciepłą oraz zimną wodą).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *