Maj 17, 2017

Dieta 1000 kalorii

Odchudzanie realizować można przy wykorzystaniu różnych gotowych jadłospisów. Jednym z takowych jest dieta 1000 kalorii. Wbrew pozorom nie jest to tak wymagający jadłospis jak mogłoby się wydawać.

Dieta 1000 kalorii – wszystko co musisz wiedzieć

Celem diety o tak niskiej kaloryczności jest doprowadzenie do lekkości i lepszego samopoczucia. Mimo naprawdę niskiej zawartości kalorii, nie trzeba zbyt mocno „głodować”, by dojść do upragnionego efektu.

Taką dietę stosuje się zwykle w cyklach, które nie powinny trwać dłużej niż miesiąc (w zależności od wagi i generowanego zapotrzebowania w ciągu dnia). Zwykle dieta 1000 kcal nie doprowadza do tzw. Efektu JOJO. Według różnych opinii, podczas miesiąca można schudnąć nawet 6 kilogramów.

Przy diecie 1000 kalorii należy zrezygnować z uprawiania sportu i podejmowania czynności, które mogą generować duże zapotrzebowanie energetyczne (doprowadza to do osłabienia organizmu). W czasie dnia należy przyjmować 4-5 posiłków.

Poniżej prezentujemy założenie kaloryczne dla poszczególnych posiłków:

Śniadanie: maks 200kcal

II Śniadanie: maks 150 kcal

Obiad: maks 350 kcal

Podwieczorek: maks 100 kcal

Kolacja: maks 200 kcal

Należy przy tym pamiętać, aby odstępy pomiędzy poszczególnymi posiłkami były równe i wynosiły maksymalnie 3 godziny. Kolację należy podawać do 3 godzin przed snem.

Aktywność fizyczna w diecie 1000 kcal

Wszystkie wyczerpujące formy aktywności fizycznej są absolutnie wykluczone. Jedynym odstępstwem może być: spacer, joga, gimnastyka oraz nordic walking.

Takie formy nie generują zbyt dużego zapotrzebowania energetycznego, co nie doprowadza do nadmiernego osłabienia organizmu. Należy pamiętać, że w przypadku złego samopoczucia podczas stosowania diety należy bezwzględnie przerwać jadłospis. Jego stosowanie zaleca się osobom w pełni zdrowym, które nie chorują. Najlepiej konsultować go z lekarzem lub farmaceutą.

Dla osób zdecydowanie aktywniejszych zaleca się realizację pełnowartościowych i zbilansowanych jadłospisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *