Grudzień 20, 2016

Jak schudnąć 2 kg?

Czy ta waga się popsuła? Skąd wzięły się dodatkowe dwa kilogramy? Przecież jeszcze kilka tygodni temu wszystko było w porządku…

2 kilogramy nadwagi to żadna tragedia. Warto jednak reagować od razu i nie pozwolić organizmowi zbyt mocno przywiązać się do nowej wagi. Pozbycie się takiej nadwagi nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Jak schudnąć 2 kgdieta

O ile w przypadku nadwagi wynoszącej kilkanaście kilogramów i więcej potrzebna jest stanowcza zmiana nawyków żywieniowych, o tyle w przypadku zaledwie dwóch kilogramów wystarczy odstawić wszystko to, co serwuje organizmowi puste kalorie. Słodkie soki, fast-foody, sosy i słodycze – czyli wysokokaloryczne produkty, których realna wartość energetyczna dla naszego organizmu jest niewielka powinny pójść w tzw odstawkę.

Jeśli Twój organizm nie ma tendencji do tycia, to zmiany nie muszą być zastosowane na stałe. Warto jednak w przyszłości pamiętać, że w myśl zasady „jesteśmy tym co jemy”, zdrowe odżywianie to zdrowe ciało.

Zmieniając nawyki żywieniowe warto wyrobić w sobie nawyk regularnego jedzenia. Pięcioposiłkowa dieta realizowana o stałych porach pozwoli organizmowi na regularną pracę i dostosowanie do panujących warunków na stałe.

Jak schudnąć 2 kg aktywność fizyczna

Dwa kilogramy to naprawdę niewiele, dlatego też nie będziesz musieć wylewać dziesiątek litrów potu na treningach. Wystarczy wzmożyć aktywność uprawiając sportowe hobby, czy uskuteczniając długie spacery z przyjaciółmi.

Aby spalić tkankę tłuszczową z konkretnych miejsc warto zastosować ćwiczenia izolowane, tj takie, które działają na jedną partię mięśniową.

Reasumując, pozbycie się dwóch kilogramów nadwagi to niezbyt wymagający proces. Można tego dokonać w naprawdę krótkim czasie (kilka tygodni) bez większych zmian dla naszego organizmu.

Warto jednak pamiętać, że łatwiej jest zapobiegać nadwadze, aniżeli ją „leczyć”. Dlatego też, nawet jeśli nie masz nadwagi warto zmienić nawyki żywieniowe i zadbać o odrobinę aktywności fizycznej dla naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *