Styczeń 31, 2018

Jak zgubić pięć kilogramów w miesiąc?

O tym, by zgubić kilka zbędnych kilogramów marzy wiele osób. Niestety, trudy odchudzania podejmuje niewielki odsetek osób. Dlaczego? Panuje powszechne przekonanie, że redukcja zbędnych kilogramów to zadanie ekstremalnie trudne.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przekonać wszystkich niedowiarków, że odchudzanie nie dość, że może być szybkie to na dodatek łatwe i przyjemne.

Jak zgubić pięć kilogramów w miesiąc?
Redukcja pięciu kilogramów w ciągu jednego miesiąca to spore wyzwanie. Nie mniej jednak, wielu osobom, które angażują się w 100% w ten proces, udaje się ta sztuka.

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy zadbać o nasz plan działania. W przeciwnym wypadku, już na samym początku zabraknie nam motywacji do działania. Jest ona ekstremalnie ważna – bez niej trudno o finalizację jakiegokolwiek procesu. O motywację zadbamy poprzez stworzenie szczegółowego planu działania oraz systemu kar i nagród.

Kolejnym ważnym elementem są zmiany w sposobie odżywiania. Jeśli potrafiliśmy przytyć na naszej dotychczasowej diecie, oznacza to, że jest coś z nią nie tak. Dlatego też, modyfikacje są jak najbardziej wskazane. Nie potrzebujesz radykalnych zmian. Musisz jedynie zadbać o regularność i odpowiedni bilans w diecie (od 2200 do 2600 kcal). Zrezygnuj ze słodkości, fast-foodów i słodkich napojów. To naprawdę wystarczy.

Absolutnie kluczowym elementem odchudzania jest trening. Nie przejmuj się jednak – jego forma jest dowolna. Aby odchudzanie było przyjemne – wybierz taką aktywność fizyczną która sprawi Ci przyjemność. Istotne jest jednak to, aby była ona ogólnorozwojowa (angażowała kilka grup mięśniowych jednocześnie), dostatecznie intensywna (minimum 60% tętna maksymalnego) i długa (jedna sesja treningowa powinna trwać minimum 45 minut). Doskonałymi przykładami jest jazda na rowerze, pływanie czy uprawienie sportów zespołowych.

Jesteś gotowy/gotowa? Do dzieła! Przy odpowiedniej samodyscyplinie i regularności z pewnością uda Ci się zrzucić kilka kilogramów w ciągu miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *