Listopad 29, 2017

Trening rowerowy, czyli jak schudnąć szybko, łatwo i przyjemnie

Redukcję zbędnych kilogramów można uskuteczniać na wiele różnych sposobów. Jedne są mniej, inne bardziej wygodne i przyjemne. Niewątpliwie, do grona tych komfortowych można zaliczyć trening kolarski, czyli innymi słowy – jazdę na rowerze.

Rower, jako świetne narzędzie do odchudzania
Już blisko sześćdziesiąt lat temu amerykański uczony Kenneth Cooper udowodnił, że poprzez odpowiednią intensywność i objętość treningową można zredukować wagę. Ten lekarz NASA odpowiedzialny był za przygotowanie kosmonautów do misji kosmicznych.

Dzisiaj wiedza medycyny jest jeszcze większa. Poza formami aerobowymi promowanymi przez Coopera, zastosowanie znajdują także inne formy aktywności fizycznej, między innymi jazda na rowerze.

Przez wielu jazda na rowerze traktowana jest jako forma rekreacji ruchowej, a nawet hobby. Dlaczego więc zatem nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Oczywiście, należy mieć na uwadze, że efektywny trening powinien być realizowany przy nieco większej intensywności, aniżeli swobodna jazda po drogach rowerowych. Nie mniej jednak, nawet zwiększając tempo jazdy możemy czerpać radość i przyjemność z rowerowych wycieczek.

Intensywność powinna oscylować w granicach około 70% tętna maksymalnego. W praktyce oznacza to tyle, że tempo jazdy nie powinno być mniejsze, aniżeli 15 kilometrów na godzinę. Z jednej strony nie jest to porywająca prędkość. Z drugiej zaś – utrzymanie takiego tempa przez minimalny czas 45 minut może stanowić spore wyzwanie.

Jazda na rowerze – efektywność, czyli ile mogę spalić kalorii?
W zależności od tempa jazdy i ukształtowania terenu możemy podczas jednorazowej sesji treningowej wynoszącej 45 minut spalić od 300 do nawet 600kcal. To całkiem dobry wynik, biorąc pod uwagę, że przeciętna wartość kaloryczna diety to lekko ponad 2000kcal.

Jazda na rowerze może być zatem naprawdę świetnym sposobem na redukcję zbędnych kilogramów. Z całą pewnością przy odpowiedniej intensywności i objętości treningowej pozwoli szybko i efektywnie zredukować zbędne kilogramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *