Luty 22, 2017

Depilacja wąsika

Włoski znajdujące się nad górną wargą u kobiet to zjawisko całkiem powszechne. Kiedy jednak są zbyt widoczne – mogą wprawiać w kompleksy. Na całe szczęście, istnieją metody, które umożliwiają pozbycie się wąsika.

Sposobów na likwidację wąsika jest co najmniej kilka. Różni je technologia, efektywność oraz trwałość. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby radzenia sobie z depilacją tego niezwykle wrażliwego miejsca.

Depilacja laserowa

Depilacja przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego to jedna z najtrwalszych dostępnych metod. Można ją stosować z powodzeniem na całym ciele, także w okolicach warg. Istotne jest jednak to, że usuwaniu poddawane mogą być tylko włosy ciemne. Jasny wąsik metodą laserową jest praktycznie nie do usunięcia, gdyż technologia bazuje na wykorzystaniu barwnika włosa – melaniny, którego obecność we włosach jasnych jest znikoma.

Golenie wąsika

Metoda ta jest skuteczna, szybka i możliwa do wykonania w domu. Niestety, częste golenie nasila problem i powoduje, że wąsik staje się coraz bardziej kłopotliwy. Dlatego też golenie, tudzież obcinanie wąsika nie jest wskazane.

Depilacja IPL

Bardzo popularne ostatnimi czasy są depilatory IPL, które gwarantują trwałe efekty. Często mylone z depilacją laserową, którą wykonać można tylko u kosmetyczki. Depilatory IPL można nabyć i korzystać z nich w warunkach domowych.

Urządzenie IPL emituje impulsy świetlne, które doprowadzają do zniszczenia mieszka włosowego. Depilację tego typu można przeprowadzać na całym ciele.

Depilacja woskowa

Depilacja przy wykorzystaniu wosku jest bardzo powszechna, ale niestety wiąże się z dosyć sporym bólem. Dlatego też w przypadku wąsika – bardzo rzadko ją stosujemy. Skóra w tym miejscu jest bowiem bardzo wrażliwa.

Depilację woskową można zrealizować zarówno w domu, jak i u kosmetyczki. W drogeriach dostępne są specjalne zestawy do depilacji woskowej. Trwałość tego sposoby jest bardzo dobra. Przy odpowiednio przeprowadzonym zabiegu można pozbyć się 100% włosów z okolicy warg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *