Grudzień 9, 2016

Jak leczyć trądzik młodzieńczy?

W okresie dojrzewania zachodzi wiele zmian w organizmie. Większość z nich ma podłoże hormonalne. Jedną z niepożądanych, nieatrakcyjnych i uciążliwych zmian jest trądzik młodzieńczy.

Defekt skórny jakim jest trądzik młodzieńczy może być wywołany nie tylko przez zachwianie gospodarki hormonalnej, ale także: złe odżywianie, uszkodzenie mechaniczne, bądź przyjmowane leki.

Jak leczyć trądzik młodzieńczy?

Leczenie trądziku młodzieńczego może przebiegać bardzo różnie. Najrozsądniej jest skorzystać z usług dermatologa, którego diagnoza może znacząco przyśpieszyć rozwiązanie problemu. Ustalenie przyczyny oraz dobór lekarstw jest kluczowy dla szybkiego wyleczenia. W przypadku zaawansowanego trądziku młodzieńczego może być potrzebna pomoc endrokrynologa.

Zabiegi medycyny estetycznej

Zdecydowanie najskuteczniejszym, ale także najdroższym rozwiązaniem jeśli chodzi o trwałe leczenie trądziku jest zabieg laserowy. Aby całkowicie wyeliminować problem należy zrealizować serię od 4 do 6 zabiegów, co wiąże się z kosztem w okolicach 1000-2000zł.

Medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów laserowych. Metodą gwarantującą najwyższą skuteczność jest frakcjowanie nieablacyjne oraz frakcjonowanie z ablacją. Pierwsza z metod jest zdecydowanie mniej inwazyjna, aniżeli druga (dochodzi do mechanicznego ścierania naskórka).

Farmakologia

Najpopularniejszym rozwiązaniem, który zazwyczaj zalecają dermatolodzy jest skorzystanie ze środków farmakologicznych. W przypadku trądziku zalecane jest zarówno działanie od wewnątrz, jak i zewnątrz.

Lekarz ustala konkretne preparaty w zależności od typu trądziku młodzieńczego oraz jego podłoża. Tego typu lekarstwa mają działanie antyzapalne, przeciwrodnikowe, antybakteryjne.

Domowa kosmetologia

Całkiem popularne i dosyć skuteczne – tak można określić domowe sposoby na trądzik młodzieńczy. Przepisy przetrwały wiele lat, co stanowi wystarczającą rekomendację dla tego rozwiązania.
Wystarczy zapytać babcię, mamę lub inną osobę starszą o domowy przepis na trądzik. Wszak, niegdyś było to jedyne rozwiązanie. Liczne przepisy znaleźć można także w Internecie: na blogach i forach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *