Kwiecień 26, 2017

Kwas hialuronowy na usta

Kobiety coraz częściej ingerują w swoją urodę decydując się na zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Nie ma w tym nic dziwnego, atrakcyjność dla Pań jest niezwykle istotnym elementem, a tego typu zabiegi są gwarantem świetnych rezultatów.

Jednym z zabiegów cieszących się bardzo dużą popularnością jest modelowanie ust. Można przeprowadzić je na kilka sposobów, zdecydowanie najpopularniejsza jest metoda wykorzystująca kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy na usta – kilka słów o zabiegu

Przed zabiegiem modelowania ust przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Lekarz informuje o przeciwskazaniach (zakaz stosowania aspiryny i leków przeciwzapalnych na kilka dni przed zabiegiem, zakaz opalania) oraz poszczególnych etapach przeprowadzanego zabiegu.

Usta muszą być wolne od jakichkolwiek kosmetyków. Osoba poddająca się zabiegowi nie powinna również być zmęczona (zaleca się zaprzestanie aktywności fizycznej na trzy dni przed zabiegiem).

Sam zabieg realizowany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wszczepieniu (przy wykorzystaniu niewielkiej igły) kwasu hialuronowego w skórę właściwą. Następnie medyk, precyzyjnie rozprowadza (masując) preparat po ustach i nadaje im kształt. Czas zabiegu zwykle nie przekracza godziny.

Okres rekonwalescencji po zabiegu nie jest zbyt długi. Pełny efekt powiększania można zauważyć już po trzech dobach.

Kwas hialuronowy – trwałość i koszt zabiegu

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym daje efekty, które zwykle utrzymują się około 6 miesięcy. Zaleca się uzupełnianie (kuracja podtrzymująca) co kilka miesięcy.

Za powiększanie ust zwykle trzeba zapłacić minimum kilkaset złotych (1ml żelu).

Kwas hialuronowy – przeciwskazania do stosowania

Zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowe mogą być stosowane zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Ta substancja naturalnie występuje w organizmie człowieka, przez co zwykle nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jedynymi przeciwskazaniami są:

  • nadwrażliwość na wprowadzany preparat
  • stany zapalne
  • ciąża
  • choroby układu odpornościowego
  • immunoterapia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *