Lipiec 5, 2017

Laserowa depilacja bikini

Owłosienie z okolic intymnych usuwają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Robią to z różnych pobudek, jedni uważają rosnące tam włosy za mało estetyczne, drudzy za mało higieniczne. W każdym razie – niemal 60% społeczeństwa deklaruje, że regularnie pozbywa się włosów z okolic intymnych.

Metod pozwalających na usunięcie owłosienia z tych miejsc jest co najmniej kilka. Tylko jedna, gwarantuje trwałość na poziomie kilkunastu-kilkudziesięciu miesięcy. Tą metodą jest oczywiście depilacja laserowa.

Laserowa depilacja bikini

Zabieg depilacji laserowej bikini wykonywany jest od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas jednak, aparatura tego typu nie była zbyt popularna, ze względu na to, iż komfort podczas zabiegu nie należał do najwyższych. Obecnie sprawy mają się inaczej – depilacja laserowa jest jednym z najwygodniejszych rozwiązań, która oferuje trwałość na nieosiągalnym poziomie dla innych metod.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Zabieg depilacji laserowej doprowadza do rozpadu włosy w fazie wzrostu poprzez wykorzystanie technologii cieplnej. Melanina (naturalny barwnik włosa) pod wpływem ciepła doprowadza do rozpadu włos oraz komórki odpowiedzialne za jego wzrost.

Depilacja laserowa – czy dla każdego?

Depilację laserową przeprowadza się na skórze zdrowej, wolnej od infekcji i innych zmian. Włosy, które mogą być poddawane tej formie usuwania muszą być ciemne (wymagana dostateczna ilość barwnika w strukturze włosa). Zabiegowi zatem nie poddaje się włosów: rudych, siwych oraz blond.

Depilacja laserowa bikini – efekty i opinie

Generalnie zadowolenie z efektów tej formy usuwania owłosienia wykazuje ponad 90% pacjentek. Panie cenia sobie komfort zabiegu, brak bólu oraz szybką rekonwalescencję (podrażnienia pozabiegowe znikają w ciągu 24 godzin).

Depilacja laserowa bikini gwarantuje trwały efekt (nawet do pięciu lat). Warto jednak pamiętać, że aby osiągnąć pełen efekt należy przeprowadzić kilka sesji (w odstępach co kilka tygodni). Wynika to z faktu, iż włosy poddawane degradacji muszą znajdować się fazie wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *