Grudzień 30, 2016

Pielęgnacja włosów prostych

Odpowiednia pielęgnacja włosów pozwala na poprawę ich objętości, intensywności koloru. Kondycja włosów ma ogromny wpływ na atrakcyjność, do której uwagę przykłada niemal każda kobieta.

Włosy w zależności od ich rodzaju i struktury podlegają zróżnicowanej pielęgnacji. Dziś, podejmujemy temat włosów prostych, czyli tych, które posiada najwięcej kobiet na świecie.

Jak pielęgnować włosy proste?

Mimo, że włosy są proste, to sama pielęgnacja taka nie jest. Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji wizualnej i zdrowotnej należy przeprowadzać konkretne zabiegi pielęgnujące. Poniżej przedstawiamy cztery podstawowr zasady pięlęgnacji włosów

Odżywianie

Niesamowicie ważnym procesem jest odżywianie włosów. Co ważne, nie wystarczy pielęgnacja od zewnątrz. Bardzo ważnym czynnikiem kształtującym zdrowe, ładnie prezentujące sie włosy jest także kuracja wewnętrzna.

Suplementacja minerałami i witaminami powinna przebiegać w naturalny sposób. Na włosy świetny wpływ mają takie produkty jak: chude mięso, owoce i warzywa bogate w beta-karoten, a także szpinak, orzechy, nabiał czy kiełki.

Mycie włosów

Podstawowy szampon do codziennej pielęgnacji włosów powinien być delikatny. Silne detergenty należy stosować raz w tygodniu, celem usunięcia zanieczyszczeń. Codzienne mycie ma charakter odświeżający, dlatego też można do niego stosować samą odżywkę (zmywalną) lub szampon przeznaczony dla dzieci.

Systematyczność i delikatność

Każdy rodzaj włosów wymaga systematycznej pielęgnacji. Drobne zaniedbania czasowe mogą doprowadzić do poważnych zmian w strukturze włosa, dlatego też odżywianie i mycie włosów powinny być realizowane każdego dnia.

Istotnym jest również delikatne obchodzenie się z włosami. Nierzadko przyczyną wypadania włosów jest nadmierne naprężanie i zbyt ostre traktowanie włosów grzebieniem. Wyczesywanie należy realizować grzebieniami o odpowiednim rozstawie zębów, w zależności od gęstości włosów.

Stylizacja

Choć stylizacja włosów prostych uchodzi za najłatwiejszą, to należy pamietać, że nie można przesadzać z czestotliwością stosowania silnych preparatów stylizujących, gdyż mogą one mieć negatywny wpływ na kondycję włosa.

Sugerujemy również maksymalnie ograniczyć wykorzystywanie suszarek, prostownic i innych urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *