Luty 6, 2017

Pryszcze w wieku 30 lat

Pryszcze to defekt skórny, który kojarzony jest głównie z wiekiem dojrzewania. Pojawiające się u nastolatków pryszcze, to prawdziwa zmora. Niestety, często wypryski dosięgają również osoby starsze. Wszak, wpływ na nie ma znacznie więcej czynników, aniżeli sama burza hormonalna, która zachodzi w dojrzewającym organizmie.

Pryszcze w wieku 30 lat – skąd się biorą?

Występowanie pryszczy, a czasem nawet trądziku w wieku 30 lat to zjawisko nieszczególnie powszechne. Wszak, organizm w tym okresie swojego życia jest wolny od zmian hormonalnych.

Wypryski pojawiać się mogą jednak z innych powodów, a mianowicie:

Nieodpowiednia higiena – zbyt rzadkie mycie skóry oraz używanie nieodpowiednich kosmetyków może mieć wpływ nie tylko na pojawianie się pojedynczych pryszczy, ale także na wystąpienie stanu zapalnego.

Złe odżywianie – „jesteśmy tym co jemy”, czyli niezdrowe odżywianie może mieć ogromny wpływ na naszą skórę. Jeśli od wewnątrz stworzymy warunki do powstawania wyprysków (odżywiając się niezdrowo, ostro), to z całą pewnością pryszcze się pojawią.

Inne choroby/przyjmowane lekarstwa – pryszcze to bardzo często towarzysz innych chorób. Pojawiają się na skutek samej choroby, bądź jej leczenia. Szczególnie popularne przy kuracja hormonalnych.

Antykoncepcja u kobiet – przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może powodować defekty skórne, gdyż w pewnym stopniu zaburza naturalną gospodarkę hormonalną.

Menopauza – jeśli w wieku 30 lat pojawiają sie zaburzenia o charakterze menopauzalnym, to z całą pewnością pojawią się także pryszcze. Menopauza jednak zazwyczaj pojawia się nieco później (40-50 rok życia).

Ciąża – wypryski to bardzo popularny skutek uboczny ciąży, który wynika również ze zmian hormonalnych zachodzących w organizmie.

Pryszcze – jak sobie z nimi radzić?

Medycyna oferuje kilka rozwiązań na pryszcze: tabletki, kremy, maści, maseczki, płyny antybakteryjne. Ponadto, usuwanie pryszczy może zachodzić w salonach medycyny estetycznej (mikrodermabrazja, peeling chemiczny, mezoterapia itd).

Leczenie pryszczy (pojedynczych) można jednak z powodzeniem realizować w domu (wykorzystujac naturalne sposoby). Z kolei leczenie trądziku powinno zawsze przebiegać przy udziale dermatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *